Central Mid Levels : پله برقی به وسعت شهر

فقط در هنگ کنگ است که می توانید پله برقی آنچنان مشهوری مانند Central Mid Levels بیابید که در فیلم های مختلفی همچون The Dark Knight و Wong Kar Wai’s Chungking Express به عنوان پس زمینه به نمایش درآمده باشد. این دستگاه پیچ در پیچ نواحی مرکزی شهر را به شهروندانی که در نیمه ی راه قله ی ویکتوریا ساکن هستند متصل کرده و طولانی ترین سیستم پله برقی سرپوشیده در جهان است. فراموش نکنید که این پله برقی هر روز از ساعت 6 تا 10 صبح به سمت پایین و از ساعت 10:15 تا 12 ظهر به سمت بالا حرکت می کند.

 

Central Mid Levels

 

پله برقی Central-Mid-Levels از قلب منطقه مرکزی شلوغ هنگ کنگ شروع شده و تا مناطق مسکونی و بسیار آرام شهر ادامه دارد و با کیفیت بسیار بالایی به افراد خدمت رسانی می‌کند. این پله برقی در سال 1993 افتتاح شده است و هزینه ساخت آن 245 میلیون دلار هنگ کنگ(2/31 دلار آمریکا) است. در شهر هنگ کنگ روزانه بیش از 85000 نفر از این پله برقی برای رفتن به مقصد مورد نظر خود استفاده می‌کنند.

بررسی مسیرهای طولانی‌ترین پله برقی جهان Central Mid Levels

طولانی‌ترین پله برقی جهان به صورت پیوسته نیست و به مجموعه‌ای از 20 پله برقی و سه راهروی متحرک با 14 ورودی و خروجی، تقسیم شده است بنابراین شما می‌توانید در هر مبدا و مقصدی که دوست دارید سوار و پیاده شوید. یک سفر کامل از ابتدا تا پایان حدود 20-25 دقیقه طول می‌کشد.

مسیر اول

پله برقی از جاده مرکزی در محل اتصال خود به خیابان کاکرین شروع می‌شود. بخش اول مسیر متحرکی است که شما را به خیابان ولینگتون می‌برد. شما  می‌توانید در همین خیابان توقف کرده و از لان کوای فونگ، منطقه تفریحی اصلی شهر که مملو از رستوران‌ها، میخانه‌ها و کلوب‌های متعدد است، دیدن کنید که مجموعه‌ای از غذاهای مختلف تازه را می‌فروشند.

مسیر دوم

در غیر این صورت، می‌توانید با استفاده از دومین مسیر متحرک به تراس Lyndhurst بروید. بازار خیابان مرکزی، قدیمی‌ترین بازار خیابانی هنگ‌کنگ، که بیش از صد غرفه خیابانی مختلف را در خود جای داده است، در نزدیکی این مسیر قرار دارد. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از این مسیر راحت‌تر به سمت این غرفه‌ها بروید.

مسیر سوم

اگر قصد دارید زمان بیشتری با استفاده از این پله برقی موجود در هنگ کنگ از مناطق مختلف هنگ کنگ دیدن کنید می‌توانید با استفاده از سومین مسیر پیاده روی متحرک از تراس Lyndhurst به جاده هالیوود بروید. در انتهای غربی جاده، یکی از خیابان‌های اصلی هنگ کنگ قرار دارد که بریتانیا برای اولین بار در سال 1841 درباره مالکیت آن مدعی شد. جاده هالیوود علاوه بر اهمیت تاریخی، مهم‌ترین خیابان هنگ کنگ برای خرید عتیقه جات را در خود جای داده است. در اینجا مغازه‌ها و خانه‌های حراجی را می‌بینید که انواع آنتیک‌ها از جمله ظروف چینی، مجسمه‌ها، مجسمه‌ها، مبلمان چینی و فرش‌ها را می‌فروشند. در سال‌های اخیر، این جاده همچنین به خانه تعداد زیادی از گالری‌های هنری تبدیل شده است.

مسیر چهارم

مرحله بعدی سفر نشان دهنده شروع 20 پله برقی است، پله برقی‌های این مسیر از خیابان شلی شروع شده و تا میانه خیابان ادامه دارند. اولین پله برقی شما را از خیابان شلی به خیابان استونتون و سپس از خیابان استونتون به خیابان الگین هدایت می کند . برای بازدید از منطقه سوهو(جاده جنوبی هالیوود)، یکی از شلوغ‌ترین مناطق تفریحی و زندگی شبانه که برخی از بهترین بارها و رستوران‌های مهم شهر را در خود جای می‌دهد، بنابراین شما می‌توانید برای رفتن به این مکان‌ها از این مسیر عبور کنید .

 

Central Mid Levels

 

کاربرد اصلی طولانی‌ترین پله برقی جهان

پله برقی Central Mid Levels کاربردهای بسیار زیادی دارد، در واقع افراد علاوه بر امکان جابجایی رایگان و راحت بازدیدکنندگان به مناطق دیدنی و جاذبه‌های گردشگری هنگ کنگ، می‌توانند به راحتی به محل کار خود بروند. به ویژه افرادی که در منطقه مسکونی نزدیک این پله برقی سکونت دارند برای رفتن به محل کار خود در مرکز شهر می‌توانند از این پله برقی استفاده کنند.

ساعت کار طولانی‌ترین پله برقی جهان

جهت حرکت و ساعت کار طولانی‌ترین پله برقی جهان متغیر و متفاوت است،  پله برقی Central Mid Levels از ساعت 6 الی 10 صبح به سمت پایین حرکت می‌کند. جهت حرکت این پله از ساعت ده صبح به بعد تا پاسی از شب به سمت بالا است. بنابراین شهروندان هنگ کنگ باید تردد خود با این وسیله را بر اساس ساعت کاری آن تنظیم کنند.

بررسی ساختار طولانی‌ترین پله برقی جهان

به صورت کلی کارکرد و ساختار این پله مانند نحوه کارکرد پله برقی‌ است که در همه جای دنیا وجود دارد. پله برقی Central Mid Levels در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده است و جنس قطعات آن به صورت چوبی و یا کاشی و کاملا سازگار با محیط زیست است. به صورتی که اسکلت پله برقی کاملا چوبی و سقف آن کاشی است، این مواد کاملا قابلیت بازیافت را دارند. به همین علت افراد در فضایی کاملا سالم، زیبا و به دور از هر گونه شلوغی و هیاهو رفت و آمد می‌کنند. شکل پله برقی مذکور به صورت زیکزاکی است که زیبایی آن را دو چندان کرده است.

 

پروژه های شاخص آوا فراز را ببینید.